Rentgen panoramiczny to podstawa leczenia zębów i od tego trzeba zacząć! Dla każdego z nas zdrowe zęby to podstawa! Każdy o tym wie, ale czy każdy pamięta? Dlaczego codziennie więcej czasu poświęcamy na golenie lub makijaż niż na dokładne mycie naszych zębów? Nasze zęby to nasi przyjaciele, dbajmy o nie! Już u małego dziecka możemy wykształtować nawyki higieny jamy ustnej. Dzięki temu zapewniamy mu lepszy start w dorosłe życie ze zdrowymi zębami. Często jest tak, ze martwimy się, dlaczego u naszego  dziecka jeszcze nie wyszły zęby stałe, czy wszystkie zawiązki zębów stałych są w porządku, czy nasze dziecko nie będzie mieć problemów z zębami. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u u specjalisty – stomatologa ortodonty. Niestety bez prawidłowej diagnostyki rtg lekarz nic nam nie jest w stanie powiedzieć. Konieczne jest zdjęcie rtg panoramiczne. Na takim zdjęciu rtg widoczne są wszystkie zęby – i te mleczne, i zawiązki zębów stałych. Gdzie w Bielsku Białej można zrobić zdjęcie rtg panoramiczne zębów u naszego dziecka? Gdzie można też zrobić zdjęcie rtg cefalometryczne zębów, konieczne do dalszego leczenia aparatem stałym? Takie, które jest najlepszej jakości i najbardziej bezpieczne? Oczywiście w Rentgenie “Na Dworcu”! Dlaczego akurat tam?

Co przemawia za wyborem naszego Gabinetu RTG? Aż cztery rzeczy!

1. Dojazd. Rentgen Na Dworcu mieści się na Głównym Dworcu PKP w Bielsku – Białej. Wokół naszej pracowni RTG znajdują się cztery parkingi, których koszt wynosi 2 zł/h. Możemy pochwalić się także doskonałym dojazdem – praktycznie wszystkie autobusy bielskiego MZK stają przy Dworcu.

2. Wyposażenie. Posiadamy najlepszy cyfrowy rentgen zębów w Bielsku – Białej i na Podbeskidziu.  Nasza specjalność to zdjęcie rtg panoramiczne zębów ( ortopantomogram ),djęcie rtg cefalometryczne zębów dla potrzeb ortodoncji, zdjęcie RTG stawów żuchwowo – skroniowych dla potrzeb chirurgii stomatologicznej oraz prześwietlenie ( rentgen)  punktowe pojedynczego zęba technologią cyfrową – tzw radiowizjografia. Rentgen Na Dworcu posiada najbardziej nowoczesny w Bielsku – Białej sprzęt RTG firmy Ajat/Fona.

Na bardzo  wysoką jakość cyfrowych zdjęć rtg panoramicznych (OPG) i cefalometrycznych (TELE) w naszym gabinecie Rentgen na Dworcu pozwala  unikalna technologia multifokalna (zmiennej ogniskowej) i nowatorski czujnik kadmowo – welurowy z bezpośrednią konwersją.

System ten umożliwia wybranie najlepszej warstwy ostrości wszystkich odcinków łuku żuchwy i szczęki, co przekłada się na uzyskanie wyjątkowo ostrego zdjęcia rtg we wszystkich fragmentach radiogramu rtg zębów. Uzyskane cyfrowe zdjęcia rtg są wielokrotnie lepszej jakości od zdjęcia rtg zębów wykonanego tradycyjną techniką analogową.

Dlatego też już po zaledwie półrocznej działalności Rentgen Na Dworcu zyskał zaufanie mnóstwa pacjentów oraz lekarzy stomatologów.

3. Przyjazny gabinet. Rentgen Na Dworcu zachował niesamowity klimat Dworca Głównego, urządzony jest w stylu nawiązującym do polskiego kolejnictwa. Wysoka kultura obsługi, nieodłączny uśmiech i humor właściciela powoduje, że każdy Pacjent czuje się u nas swobodnie. Specjalizujemy się także w obsłudze osób niepełnosprawnych oraz dzieci.

4. Każdego naszego Pacjenta tuż po badaniu częstujemy pysznym polskim jabłkiem.

Możemy pomóc każdemu Pacjentowi, i takiemu z bólem, i po urazie. Powyżej pokazaliśmy rentgen panoramiczny zębów naszego pacjenta. Starszy Pan nieszczęśliwie się przewrócił i  doznał wieloodłamowego złamania żuchwy. Dzięki naszej interwencji trafił szybko do kliniki chirurgii szczękowej w Katowicach. Drugie zdjęcie rtg panoramiczne pokazuje jego stan po udanej .operacji.

Więc dbajmy o nasze zęby. W końcu zdrowe zęby i piękny uśmiech są naszą wizytówką. Zdrowe zęby to podstawa!