Przed wizytą u stomatologa trzeba wykonać rentgen zębów – jak się przygotować? Wbrew obawom rentgen zębów nie jest straszny i nie wymaga specjalnych przygotowań. Wszystkie gryzaki itp akcesoria są w naszej pracowni zabezpieczone specjalną, jednorazową  folią, którą każdy pacjent wyrzuca po badaniu do specjalnego pojemnika. Dlatego też dla dobrego wykonania zdjęcia RTG zębów nie jest konieczne umycie zębów przed badaniem, można je również wykonać po jedzeniu. Jest to ważna informacja dla pacjentów chorujących na cukrzycę, którzy muszą utrzymywać poziom cukru, a także dla naszych zawsze głodnych pociech…

Rentgen zębów panoramiczny, cefalometryczny, tomografia komputerowa 3 D ( stożkowa) – jak się przygotować?

Rentgen zębów panoramiczny, cefalometryczny i tomografia stożkowa wymaga zdjęcia wszystkich kolczyków i spinek w obrębie głowy. Jest to ważne dla jakości zdjęcia RTG. Wszystkie kolczyki w uszach, wargach, w nosie i języku muszą być usunięte. Zdjęte również muszą być wsuwki z włosów i łańcuszki z szyi. Natomiast nie wymagamy zdejmowania zegarków i opróżniania kieszeni.

Nasze Pacjentki nie muszą usuwać makijażu z ust i oczu.

Kolejnym problemem są protezy zębowe. Z reguły są w nich części metalowe, które mogą się rzutować na obraz RTG zębów. Trzeba zgłaszać takie przypadki, aby technik RTG mógł odpowiednio zareagować.

Aparaty stałe – jak sama nazwa wskazuje – są zamontowane na stałe, lekarz prowadzący spodziewa się je ujrzeć na radiogramie, a więc nie trzeba się stresować.

Rentgen zębów nie wymaga także wyłączania telefonów komórkowych.