Wewnętrzny aparat ortodontyczny może rozwiązać twój problem, jeżeli marzysz o idealnym uzębieniu, ale nie wyobrażasz sobie noszenia widocznego aparatu przez długie miesiące.

Niewidoczna metoda korekcji uzębienia

Wewnętrzny aparat ortodontyczny nazywany  również aparatem lingwalnym,  ponieważ przyklejany jest do zębów od strony językowej. Umożliwia to jego całkowite zamaskowanie, dzięki czemu fakt korekcji uzębienia pozostaje zupełnie niewidoczny. Rozwiązanie to jest przeznaczone głównie dla osób dorosłych, które chciałyby poprawić swój uśmiech, bez konieczności noszenia widocznego aparatu stałego. Wewnętrzny aparat ortodontyczny jest idealny dla takich pacjentów.

Początkowo technika ta nie była często stosowana, ze względu na utrudniony dostęp do wewnętrznej powierzchni zębów. Standardowo stosowane techniki wymagały większego nakładu sił oraz czasu, co wydłużało znacznie czas trwania każdorazowej wizyty w gabinecie ortodontycznym. Ze względu na rosnące zainteresowanie aparatami lingwalnymi, środowisko ortodontyczne dołożyło wszelkich starań, aby metody zakładania oraz regulacji zostały dostosowane i aby założenie takiego aparatu stało się szybsze i skuteczniejsze. W tej chwili wewnętrzny aparat ortodontyczny zaczyna być powszechnie używany.

Wewnętrzny aparat ortodontyczny czyli piękny uśmiech na wagę złota

Niewątpliwie unowocześnienie techniki wpłynęło na jej łatwiejsze stosowanie, nie zapewniło jednak dostępności rozwiązania. Usługa jest wprawdzie oferowana przez większość gabinetów ortodontycznych w kraju, jednak największą wadą tego typu aparatu pozostaje jego cena. Sam koszt aparatu może wynosić od 6000 zł do 9500 zł za jeden łuk zębowy. Dodatkowo należy doliczyć koszty wizyt kontrolnych, wykonanie odlewu lub zdjęcia rentgenowskiego zgryzu oraz ostateczne zdjęcie aparatu po zakończonym leczeniu. Wysoka cena aparatu jest spowodowana materiałami stosowanymi do jego konstrukcji (m.in. złota).

Ta nowoczesna i komfortowa metoda może usatysfakcjonować pacjentów, którzy od zawsze marzyli o pięknym uśmiechu bez konieczności noszenia widocznego aparatu ortodontycznego. Wewnętrzny aparat ortodontyczny pozostaje jednak dużą inwestycją. Być może dalszy rozwój techniki pozwoli na większe upowszechnienie tej atrakcyjnej alternatywy. Biorąc pod uwagę to, że z upływem czasu i upowszechnieniem tej metody leczenia wewnętrzny aparat ortodontyczny powinien być coraz tańszy, a co za tym idzie, również bardziej dostępny.