Tomografia komputerowa zębów to lepsza diagnostyka, a także  szybsze i tańsze leczenie.

Wszystko zaczyna się od prawidłowej diagnozy, dlatego w Rentgenie Na Dworcu znajduje się najlepszy w Bielsku – Bialej  stomatologiczny tomograf komputerowy Fona XPan 3D.

Tomografia komputerowa zębów….o co tu chodzi? Zamiast standardowych płaskich pantomogramów ( pantomogram to inaczej rentgen panoramiczny zębów)  w ciągu 40 sekund uzyskujemy trójwymiarowy obraz zębów oraz zatok, dzięki któremu niczego nie musimy zgadywać. Na dowolnych przekrojach jednoznacznie widać próchnicę, niedokładnie przeprowadzone leczenie kanałowe oraz wszelkie zmiany zapalne. Na podstawie przekrojów poprzecznych możemy bezbłędnie zaplanować długość oraz kąt wprowadzenia implantu, co znacząco ogranicza możliwość odrzucenia implantu do 1%.

Tomografia komputerowa 3D  dokładnie pokazuje,  gdzie się podziały nasze ósemki.

Nasza tomografia komputerowa bedąca najlepszym tego typu aparatem w Bielsku – Białej  sprawia, że dawka promieniowania jest minimalna a jakość obrazu perfekcyjna.

Tomografia komputerowa 3D jest niezastąpiona w diagnostyce zatok.

Tylko w tomografii można dokładnie obejrzeć wnętrze zatok oraz stwierdzić, czy dręczące nas bóle głowy i złe samopoczucie mają związek z chorymi zatokami.

Dawka promieniowania w naszym tomografie ograniczona jest do niezbędnego minimum i jest 20 razy mniejsza niż w klasycznym tomografie szpitalnym. Ze względu na bardzo niską dawkę urządzenie doskonale nadaje się do wykonywania tomografii zatok oraz zębów u dzieci.

Jesteśmy jedyną placówką w Bielsku – Bialej, gdzie tomografia zatok lub zębów dzieci wykonywana jest bez kolejki i bez stresu, w ciągu zaledwie 40 sekund.