START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

Zakres Usług Dla Klientów Indywidualnych

W zakresie usług oprócz tradycyjnych metod obrazowania takich jak pantomogram, zdjęcia rtg pojedynczych zębów, czy zdjęcia cefalometryczne, znajdą Państwo również najnowszą aparaturę do tomografii komputerowej 3D firmy Fona, dzięki której obraz 3D umożliwia natychmiastową i szczegółową analizę struktur anatomicznych i ich trójwymiarową rekonstrukcję. Najnowższa technologia zapewnia najwyższą jakość tomografii w Polsce.

W troscę o komfort, wszystkie wyniki są dostępne również w zapisie na płycie CD lub wydrukowane na specjalnej folii termoczułej (która stanowi lepszą jakość niż tradycyjne zdjęcie/ prześwietlenie RTG). Na życzenie klienta wyniki mogą być przesyłane również drogą mailową, bezpośrednio do stomatologa prowadzącego, który może od razu przystąpić do analizy. Sama tomografia 3D jest wydawana tylko na CD.

Radiogramy wewnątrzustne

  1.  Zdjęcia pojedynczych zębów wykonywane metodą kąta prostego lub dwusiecznej kąta.
  2. Zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe.

Radiogramy zewnątrzustne

  1. Zdjęcia pantomograficzne
  2. Zdjęcia cefalometryczne A-P i LL
  3. Zdjęcia czynnościowe stawów skroniowo-żuchwowych

Tomografia komputerowa 3D

  1. Tomografia komputerowa szczęki i żuchwy
  2. Tomografia komputerowa stawów żuchwowo – skroniowych
  3. Tomografia komputerowa zatok szczękowych
  4. Tomografia komputerowa zatok czołowych i sitowych

Możliwości Tomografii 3D

Bardzo duze znaczenie w stomatologii ma prawidłowa diagnostyka RTG. Nasz sprzęt cyfrowy firmy AJAT/FONA spełnia najwyższe światowe standardy w jakości obrazu RTG. Niemniej są sytuacje, np w implantologii, że klasyczne obrazowanie nie wystarcza. Wtedy proponujemy TOMOGRAFIĘ 3 D firmy AJAT/FONA.

Stosowanie tej metody diagnostycznej znajduje coraz większe zainteresowanie wśród lekarzy stomatologów wszystkich specjalności oraz laryngologów i chirurgów plastycznych. Uzyskany dzięki tej metodzie obraz 3D umożliwia natychmiastową i szczegółową analizę struktur anatomicznych i ich trójwymiarową rekonstrukcję. Gwarantuje ona zarówno prawidłową diagnozę i planowanie leczenia, jak również jego stałą kontrolę i ocenę wyników. Dlatego też tomografia stożkowa znajduje wykorzystanie w periodontologii, chirurgii, ortodoncji, endodoncji, w diagnostyce chorób stawu skroniowo-żuchwowego i zatok przynosowych. Niezwykle istotne znaczenie odgrywa również w planowaniu i leczeniu implantologicznym, dając możliwość m.in. dokładnego pomiaru grubości kości i precyzyjnego zaplanowania lokalizacj implantów.

Zaledwie jedna ekspozycja pozwala na uzyskanie widoku całego pola łuku o rozmiarze 8,5 cm x 8,5 cm. Rekonstrukcja trwa jedynie 10 sekund dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii 64-bitowej, co pozwala na oszczędność czasu lekarza i pacjentów. Uwidocznia pełne uzębienie, kanał żuchwy oraz zatokę szczękową w zaledwie jednej ekspozycji i rekordowym czasie.

NIE MUSIMY POWTARZAĆ BADAŃ.

Za pomocą jednego kliknięcia można zmniejszyć rozpraszanie, trzaski i cienie w celu uzyskania lepszej jakości obrazu bez konieczności wykonywania dodatkowych ekspozycji. Funkcję MAR można wykorzystać do jeszcze większej poprawy możliwości diagnostycznych oferowanych przez urządzenie XPan 3D.

Co Nas Wyróżnia?

Ponad 26 lat w zawodzie, specjalizacja w diagnostyce RTG dla najmłodszych, dla pacjentów niepełnosprawnych, po porażeniach, jak i z zespołem Downa.

Co mówią o nas Klienci

Agnieszka F.
wpis z Fan Page "Rentgen Na Dworcu"

Profesjonalnie, miło i niedrogo. Naprawdę łatwo jest wyczuć, gdy ktoś lubi pracować z ludźmi i ma do tego dryg. Zdecydowanie polecam :).

Edyta I.
wpis z Fan Page "Rentgen Na Dworcu"

Szybciutko, sprawnie, sympatycznie i przede wszystkim profesjonalnie! Bardzo miła obsługa, korzystne ceny. Zdjęcia dokładne, wyraźne i jeszcze w prezencie jabłuszko do schrupania :) Nic dodać, nic ująć, Polecam serdecznie wszystkim! :)